Doprava nad 28 000,- Kč ZDARMA

Exterio.sk

|
0
Všechny kategorie
Skladem
Sedací soupravy
Rohové stolní soupravy
Stolní soupravy
Židle a křesla
Stoly
Stolové podnože
Lehátka
Houpací sítě
Slunečníky
Grily a krby
Zahradní boxy Biohort
Ochrana a čištění
Doplňky
Akce
Reference
Často kladené otázky

Co je umělý ratan?

Umělý nebo syntetický ratan je vyroben z polyetylénu. Dokonale imituje tvar a vzhled přírodního ratanu, avšak je odolnější, mnohem jednodušší na údržbu a umožňuje nespočetné variace barevnosti a tvarů. Kvalitní umělý ratan se těší velké oblibě při výrobě zahradního nábytku, díky jeho odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Je UV stabilní, odolný vůči teplu a chladu, chlóru či slané vodě. Vlákna jsou pružné a tak je lze výpletem do různých zajímavých tvarů, což činí tento materiál velmi lákavým protože nabízí nekonečné množství tvarových provedení a vy si tak můžete vybrat originální kus zahradního nábytku podle vašich představ. Umělý ratan se lisuje do různých tvarů. Nejrealističtější působí kulatý ratanový výplet, protože je téměř k nerozeznání od přírodního ratanu. Následuje půlkulaté a plochý výplet. Další možností je brushed nebo broušený umělý ratan při výrobě prochází kartáčem, čímž vznikají na jeho povrchu drobné nerovnosti a přebývající části vláken, které svým designem dokonale napodobují přírodní ratan. Ať už si vyberete jakýkoliv druh výpletu, s vaší ratanovou sedací nebo stolovou soupravou si užijete nejednu letní sezónu na vaší terase či zahradě.

 

Jaký je rozdíl mezi přírodním a umělým ratanem?

Nábytek z přírodního ratanu je znám již dlouhá léta. Vyrábí se z liány palmy Calamus rattan. Výhodou přírodního ratanového nábytku je jeho nízká hmotnost a ohebnost. Není však odolný vůči povětrnostním vlivům a tak je spíše vhodný do zimní zahrady nebo na krytou terasu, kde bude dostatečně chráněn proti nepříznivému počasí. Právě proto se dostal na trh umělý ratan, vyráběný ze syntetických vláken, který je UV stabilní, voděodolný a můžete jej bez obav ponechat na vaší terase či zahradě po celý rok. Navíc je bezúdržbový a tak nevyžaduje téměř žádnou péči. V současnosti nabízíme téměř výhradně produkty z umělého ratanu.

 

Jak pečovat o zahradní nábytek?

Aby vám váš nový zahradní nábytek zpříjemňoval terasu či zahradu co nejdéle, je třeba mu věnovat odpovídající péči. Zahradní nábytek nevyžaduje náročnou údržbu a tak se nemusíte obávat zdlouhavé práce.

 

Ratanový nábytek

Ratanový nábytek se doporučuje mýt vlažnou vodou. Nemusíte se bát použít houbu nebo vysokotlaký čistič. Nevhodné jsou agresivní nebo bělicí čisticí prostředky. Nejvhodnější je použít kvalitní čistící a impregnační prostředky, které jsou určeny přímo na konkrétní materiál. Tím zabezpečíte krásný nový vzhled a dlouhou životnost zahradního nábytku.

 

Potahy a polštáře

Součástí většiny zahradního posezení jsou i polstry a polštáře. V případě, že jsou návleky odnímatelné, jednoduše je dáte do pračky a vyperete. Doporučuje se prát při 30 stupňové teplotě a bez aviváže, protože povlečení jsou impregnovány a nesprávným praním by se tato impregnace narušila. V případě, že návleky nejsou odnímatelné, navlhčete znečištěné místo vodou, nechte chvíli odstát, pak nastříkejte na nečistotu čistící prostředek na to určený, nechte působit a otřete jemně hadříkem. Při větším znečištění proces opakujte. Po vyčištění je vhodné látku znovu naimpregnovat aby se obnovila ochrana polštáře.

Samostatnou kategorií jsou polštáře a potahy z textilie Sunbrella. Tato textilie je zpracována a upravena nejnovějšími technologiemi a používá se právě pro svou nesrovnatelnou kvalitu a trvanlivost. Takto upravená látka je velmi odolná vůči chemickému a přirozenému znečištění. I proto se až neuvěřitelně snadno udržuje a čistí. Nejběžnější znečištění a skvrny lze jednoduše a s lehkostí čistit vodou nebo jemným saponátem či mýdlem. Další její výhodou je, že potahy polštářů mnohem méně propouštějí vodu a vnitřkem polštářů následně rychle proteče a tak vám vaše zahradní sedačka uschne během pár chvil.

 

Materiál Olefin

Materiál Olefin Olefin je materiál prémiové kvality, který výborně odolává oděrům, přetrhnutí nebo jinému nechtěnému mechanickému poškození. Co je ale velmi důležité u zahradního nábytku, který je vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům, mnohem lépe odolává dešti, rychleji vyschne a je odolnější vůči UV záření, než standardně používané impregnované látky.

 

Sunbrella

Sunbrella je textilie zpracována a upravena nejnovějšími technologiemi a používá se právě pro svou nesrovnatelnou kvalitu a trvanlivost. Takto upravená látka je velmi odolná vůči chemickému a přirozenému znečištění. I pro to se až neuvěřitelně snadno udržuje a čistí. Nejběžnější znečištění a skvrny lze jednoduše a s lehkostí čistit vodou nebo jemným saponátem, či mýdlem.

 

Dřevo

Dřevěný zahradní nábytek z naší nabídky je vyráběn z teakového, akátového a eukalyptového dřeva. Pro každý z těchto druhů platí, že jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají dlouhou životnost a tvarovou stálost. Každé dřevo však vyžaduje péči. Běžné znečištění odstraňujte teplou vodou a mýdlovými prostředky určenými na čištění dřeva. Po vyčištění je třeba nechat dřevo zcela vyschnout a až potom nanášet ochranný olej určený na konkrétní druh dřeva. Zahradní nábytek ošetřujte olejem podle přiloženého návodu. Ošetřování provádějte 2-3 krát ročně, podle potřeby, aby vám váš zahradní nábytek vydržel krásný po dlouhá léta. Teakové a eukalyptové dřevo časem získává typickou našedlý patinu. Nemá však žádný vliv na funkčnost nábytku. Původní barvu dřeva je ale možné obnovit i po letech osvěžovačem barvy.

 

Teakové dřevo

Teakové dřevo má dlouhodobě vybudovanou silnou ochranu proti změnám klimatu a proto mu nevadí například sníh, led, slunce, déšť, vysoká vlhkost vzduchu nebo prudká změna teplot. Proto je teakové dřevo nejžádanějším materiálem pro výrobu kvalitního zahradního i interiérového nábytku, ale i pro výrobu lodních palub. Teakové dřevo třídy A je nejkvalitnějším dřevem použitým z jádra stromu, které obsahuje nejvíce teakového oleje, díky kterému je dřevo vodě odolné a kromě toho také odolné vůči hnilobě, hmyzu a je antibakteriální.

 

Akátové dřevo

Akátové dřevo je nejpevnější, hodně houževnaté a nejstabilnější dřevo rostoucí v střední Evropě. Zřejmě právě proto je nejvhodnější a také nejpoužívanější pro výrobu zahradního nábytku od kterého očekáváme dlouhou životnost a tvarovou stálost. Akátové dřevo přirozeně výborně odolává nepříznivým povětrnostním vlivům, dřevokazným houbám a hmyzu. Po akátovém dřevu, krom výrobců zahradního nábytku, rádi sáhnou také vinaři u výroby sudů nebo stavebníci u stavby altánků nebo terasových desek. Na terasu vyloženou deskami z akátového dřeva si tak bez obav můžete umístit také svůj zahradní nábytek a oboje vám při dostatečné starostlivosti vydrží doslova věčnost.

 

Eukalyptové dřevo

Eukalyptové dřevo je extrémně tvrdé a odolné dřevo s nezaměnitelnou medově hnědou barvou. V domovské Austrálii z eukalyptového dřeva najdete množství postavených domů, či mostů, což svědčí o jeho vynikajících vlastnostech a výborné odolnosti vůči kyselým deštěm, zejména ve městech. Eukalyptové dřevo má však oproti teakovému dřevu méně přirozené mastnoty a proto vyžaduje pravidelné ošetření olejem na tvrdé dřevo. Všechny námi prodávané výrobky z eukalyptového dřeva nesou pečeť FSC o původu dřeva z nich vyrobených.

 

Killarney dřevo

Killarney je druh dřeva původem z Brazílie. Svými vlastnostmi hodně připomíná teakové dřevo. Je výjimečné svou odolností vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a tak je vyhledávaným materiálem pro výrobu exteriérového nábytku. Všechny námi prodávané výrobky z killarney dřeva nesou pečeť FSC o původu dřeva z nich vyrobených.

 

Textilén

Textilen je podobně jako umělý ratan, téměř bezúdržbový materiál. Postačí ho umýt vlažnou vodou a houbičkou. Také je vhodné použít čistící a impregnační prostředky určené přímo na konkrétní materiál jako například Cleaner for Wicker určený na umělý ratan a Textilen.

Zahradní nábytek vyžaduje vaši pozornost zejména v podzimním a zimním období, při silných deštích, mrazu a sněhu. Ideální řešení je uskladnit nábytek v suché místnosti, což však většinou není možné z prostorových důvodů. Tehdy je zde možnost využít ochranné plachty na zahradní nábytek. Jejich plusem je, že mají větrací otvory zabraňující kondenzaci a přirozené vlhkosti. Před zakrytím se ujistěte, že je vaše sedací souprava suchá a čistá. Plachtu příliš nestahujte a dbejte na to, aby se nedotýkala země abyste nezabránili přístupu vzduchu a nábytek se tak mohl odvětrávat. Další možností je využití zahradních úložných boxů. Boxy jsou vyráběny v různých velikostech a tak si bez obav vyberete ten vhodný pro vás.

 

Jaká je životnost ratanového nábytku?

Životnost ratanového nábytku závisí na jeho zhotovení, což znamená jakou má konstrukci, jak kvalitní je výplet a jaké jsou použity materiály. Také závisí na tom, jak se o svou zahradní sedačku či stolovou soupravu budete starat. Jednoznačně nejlepší volbou je svařovaná hliníková konstrukce. Na trhu je dostupný zahradní nábytek s ocelovou konstrukcí, který je sice levnější variantou hliníku, avšak dlouhodobě neodolává korozi a je těžší. Konstrukce bývají často šroubované či nýtované. Zde však platí, co je takto spojované, časem se může uvolnit. Z toho vyplývá, hliníková svařovaná konstrukce ošetřená práškovou barvou, je ta správná volba při výběru kvalitního zahradního nábytku, který vám vydrží nejednu sezónu. Věnujte výběru vašeho zahradního nábytku dostatek času a nakupujte u ověřených prodejců, protože správný kus zahradního nábytku tak oceníte na vaší terase či zahradě i desetiletí.

 

Můžu ponechat nábytek z umělého ratanu na dešti nebo slunci, nebo musí být uchován vevnitř?

Umělý ratan se vyrábí z polyethylenu, což zaručuje stálobarevnost, odolává slané vodě, opalovacím krémem a má výbornou odolnost vůči vodě, která je často příčinou opotřebení jiných materiálů. Kvalitní ratanový nábytek je UV stabilní, čili odolává UV záření, takže můžete svou sedací soupravu bez obav ponechat na slunci. V zásadě platí, čím světlejší zahradní nábytek, tím déle vydrží na prudkém slunci.

Jak jsme zmínili při otázce "Jak pečovat o zahradní nábytek?", Při očekávaném dešti nebo v zimním období je dobré vaši sedací soupravu zakrýt ochrannou plachtou.

 

Proč zahradní boxy Biohort?

Rakouská společnost Biohort je specialistou na zahradní domky a úložné boxy. Produkty této značky jsou vysoce kvalitní a funkční. Vyrábějí se z pozinkovaného ocelového plechu od renomovaných oceláren z Německa a Rakouska, které splňují přísná kritéria odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Jsou bezúdržbové a mají velmi dlouhou životnost. Záruční doba na tyto boxy je až 20 let. Boxy jsou vybaveny cylindrickým zámkem, jsou nehořlavé, mají dvojitou tloušťku plechu, jsou větruodolné a snesou zatížení sněhem až do 150 kg / m2. Zahradní boxy Biohort jsou vyráběny v různých velikostech, designových provedeních a barvách. Proto si můžete i vy vybrat ten správný box na vaši zahradu či terasu, ať už na uložení menších věcí, nebo rovnou zahradní domek, kde pohodlně uložíte i váš zahradní nábytek během zimního období.

 

Beske betonové svícny

Jak zapálím betonový svícen a jak dlouho hoří?

Svíčkový knot může být zapálen jakýmkoli standardním zapalovačem, nebo se zápalkami. Při prvním zapálení může chvíli trvat, než se knot rozhoří. Proto doporučujeme zapalovat knot na jednom rohu. Třeba dbát na to, aby měl knot vždy dostatek tekutého vosku a měl co spalovat. Vzhledem k velikosti plamene, betonové svíčky potřebují hodně vosku. Nejpozději po 1,5 - 2 hodinách se musí spalovací komora znovu naplnit. Pokud zapomenete na doplňování a spalovací komora zcela vyhoří, tak se knot poškodí! Proto doporučujeme, aby knot netrčí více než 3 cm z vosku. Čím více knot vyčnívá z vosku, tím vyšší je spotřeba vosku. Proto by měla být zachována konstantní úroveň vosku, a to i na ochranu betonového tělesa. Silně zahřátý vosk (přes vysoko trčící knot) může proniknout skrz beton a poškodit vnějšek. Pokud dojde k potížím při znovu zapalování knotu, doporučujeme na knot položit malý kousek vosku.

 

Jak doplnit betonový svícen voskem?

Doplňování je velmi jednoduché. Opatrně umístěte voskové zásoby (voskové desky, zbytky svíček) do spalovací komory. Voskové zbytky se nemusí předem tavit, samotný plamen vosk roztaví. Zbytky svíček s knotem mohou být také vloženy do spalovací komory. Knoty můžete vybrat z tekutého vosku poté, co jste uhasila plamen betonového ohně hasební destičkou.

 

Jak uhasit betonový svícen?

Na hašení betonového ohně je vždy součástí dodávky dřevěný víčko. Je důležité, aby dřevěný víčko přikrýval celou betonovou nádobu. Během několika sekund se oheň udusí.

Víko byste měli ponechat na betonovém ohni, dokud nebude kouřit. To je jediný způsob, jak knot zůstane trvale nasycený voskem. Dřevěný víko je především určen na zhášení ohně a ne jako kryt na ochranu betonové svíčky, například před deštěm. Proto je normální, že se na dřevěné desce objeví známky opotřebení. Pokud máte zájem o použití desky jako krytu odolného vůči povětrnostním vlivům, můžete si destičku naloejovať olejem na ochranu proti povětrnostním vlivům.

 

Co se stane, když prší na betonovou svíčku?

Knot našeho betonového svícnu je již před prvním použitím namočený do vosku a neabsorbuje vodu. Pokud je však dešťová voda v betonové nádobě, můžete ji jednoduše před jejím opětovným zapálením vylít.

POZOR! Během mrazu by ve vaší betonové svíčce neměla zůstat žádná voda / sníh, protože při zamrznutí může beton prasknout.

EXTERIO KATALOG

Stáhnout
Partneři

Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu exterio.sk

 

 

 
Kontakt
Obchodní centrum STYLA
Studená 4B
821 04 Bratislava
 
Otvírací hodiny
Po.: 10:00 - 19:00 hod.
Út. - Ne.: 10:00 - 20:00 hod.
 
 
www.exterio.sk
www.exterio.cz
www.exterio.hu
www.exterio24.at